اطلاعات تکمیلی

اعیاد پاسخا و ماسلِنیتسا در روسیه

«عید پاک» یا «پاسخا»، یکی از بزرگ ترین، قدیمی ترین و باشکوه ترین اعیاد مسیحیان به شمار می رود. این روز میان روسها از اهمیت بسزایی برخوردار است و آن را اساس دین مسیحیت و آموزه های معنوی این دین می دانند. این عید در میان مسیحیان به رستاخیز مسیح منجی شهرت دارد و در این روز بود که حضرت مسیح پس از این که در اورشلیم شکنجه و مصلوب شده بود، دوباره زنده شد.

ادامه مطلب

5 موزه روسیه که بازدید از آنها را نباید از دست بدهید

روسیه همواره کشوری با پشتوانه تاریخی غنی بوده و حفظ و نگهداری این تاریخ همیشه در رأس امور سردمداران این کشور قرار داشته است. از این روست که این کشور به کشور موزه های باز و بسته معروف شده و همه معتقدند حتی خیابان ها در شهرهای مختلف آن روایتگر تاریخ پر فراز و نشیب روسیه می باشد. به هر روی اگر به این کشور سفر می کنید یادتان باشد در خیابان های شهر قدم زده و حتما به موزه های آن سر بزنید.

ادامه مطلب

کافه -رستوران پوشکین مسکو و سنت پترزبورگ

داستان کافه پوشکین از زمانی آغاز شد که حدودا 50 سال پیش، خواننده مشهوری به نام ژیلبر بکو فرانسوی به مسکو سفر کرد و با ترانه ای ماندگار به نام ناتالی سفرش را در تمام دنیا به یاد ماندنی تر کرد. ترانه ناتالی ترانه ای احساسی و خاطره انگیز بود که ژیلبر با آن مخاطب را به گشت و گذار در خیابان های اسرارآمیز مسکو دعوت می کرد و از خاطرات خوب سفرش سخن می گفت.

ادامه مطلب

سیستم حمل و نقل مسکو

طبیعی ست که ورود به مقصدی جدید و ناشناخته، مشکلات خاص خود را به دنبال دارد، اما پر واضح است با داشتن آگاهی بیشتر از محلی که به آن عزیمت می کنید، می توانید این مشکلات را به حداقل برسانید. گاهی برای بازدید از شهر، و یا حتی برای رفتن به محل تحصیل و کار، ممکن است با این مشکل روبرو باشید که بهترین وسیله نقلیه برای رفتن به دانشگاه و یا مقصد مورد نظرتان چیست؟

ادامه مطلب

آب و هوای روسیه

کشور روسیه بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت است. با اینکه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، حدوداَ 5/5 میلیون کیلومتر مربع از این کشور جدا شد، با مساحتی برابر با 5/17 میلیون کیلومتر مربع هنوز هم پهناورترین کشور دنیا محسوب می شود. این کشور وسیع از شمال با اقیانوس منجمد شمالی ارتباط دارد و این موضوع در سردی اقلیم روسیه بی تاثیر نیست.

ادامه مطلب

آشنایی با غذاهای ملی روسیه

آشنایی با غذاهای ملی روسیه: روسیه به عنوان پهناورترین کشور دنیا، از جهات مختلفی شهرت جهانی دارد. یکی از عواملی که موجب شده این کشور چند ملیتی در دنیا مطرح باشد، غذاهای روسی ست که اغلب به شیوه ای طبخ می شوند که هم گرما بخش روزهای سرد زمستان و هم نشاط بخش روزهای گرم تابستانی این سرزمین پهناور باشند.

ادامه مطلب

جایگاه دین و مذهب در روسیه

در روسیه اهمیت و اقتدار گروه های مختلف مذهبی به طور مستقیم وابسته به وضعیت سیاسی کشور است .دین در روسیه نقش مهمی در زندگی عمومی و معنوی مردم روسیه دارد.

ادامه مطلب

پوتین رییس جمهور وقت روسیه

ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین رئیس جمهور وقت روسیه، در روز 7 اکتبر 1952 در شهر لنینگراد سابق یا همان سنت پترزبورگ کنونی متولد شد.

ادامه مطلب

بیشترین مشاغل در روسیه

بیشترین مشاغل در روسیه از میان 450 حرفه ای که در سیستم اقتصادی روسیه وجود دارد، تنها 28 حرفه در شمار پرطرفدارترین مشاغلند، که 36 میلیون روس در این حرفه ها مشغول به کارند، یعنی چیزی برابر با 50 درصد از تمامی شاغلین کشور.

ادامه مطلب

تولستوی , نویسنده شهیر روس

لِف نیکلایویچ تولستوی ؛ فعال سیاسی اجتماعی و نویسنده روسی بود. تولستوی از نویسندگان نامی تاریخ معاصر روسیه به‌شمار می‌آید. رمانهای جنگ و صلح و آنا کارنینا تولستوی از بهترین‌های ادبیات داستانی جهان هستند. تولستوی در روسیه بسیار محبوب است و سکه طلای یادبود به احترام وی ضرب شده‌است. تولستوی در زمان زنده بودنش شهرت و محبوبیتی جهانی داشت اما به سادگی زندگی می‌کرد.

ادامه مطلب

اطلاعاتی که هر دانشجو باید درباره روسیه بداند!

کارت مهاجرت یا immigration card : کارت مهاجرت در واقع مدرکیست که گواهی می کند، دانشجو بصورت قانونی از مرز روسیه عبور کرده و وارد این کشور شده است. به کمک این برگه، تمامی ثبت نام های دانشجو در کشور روسیه صورت میگیرد و بدون داشتن آن قطعا به ایران بازگردانده خواهد شد.

ادامه مطلب

گردشگری در روسیه

در چند سال اخیر سرزمین تزارها یکی از برترین مقاصد گردشگری در اروپا بوده است و توانسته گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کند.

ادامه مطلب

آزمون ملی پزشکی عمومی

در راستای اجرای بند ۲-۳-۹ آئین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور و مصوبات شورایعالی ارزشیابی (به عنوان مرجع قانونی تصویب ضوابط)، و با عنایت به لزوم برگزاری آشزمون ملی جهت فارغ التحصیلان خارج از کشور از زمان تصویب آیین نامه مذکور (۸۸/۵۱۲ مطابق با اگوست ۲۰۰۹) شیوه نامه اجرایی آزمون ملی علوم پزشکی به شرح ذیل اعلام می گردد:

ادامه مطلب

سوالات رایج در خصوص انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور

 آیا انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور از کلیه دانشگاههای خارجی میسر می باشد؟

ادامه مطلب

آزمون ملی دندانپزشکی

شرایط آزمون ملی برای دانشجویان تحصیل کرده در خارج از کشور

ادامه مطلب

یوری گاگارین ، اولین فضانورد جهان از روسیه

نخستین فضانورد جهان ، یوری گاگارین روسی در تاریخ 9 مارس 1934 در روستای کلوشینو در نزدیکی شهر گژاتسک در کشور روسیه چشم به جهان گشود. نام این شهر سال ها بعد به افتخار او به شهر گاگارین تغییر داده شد.

ادامه مطلب

نفت و گاز در روسیه

نفت گاز یکی از صنعت های برجسته در روسیه میباشد.

ادامه مطلب

مسکو ، بزرگترین پایتخت اروپا...

شهر مسکو پایتخت و پر جمعیت ترین شهر روسیه و بزرگترین پایتخت اروپایی می باشد. این شهر با جمعیتی در حدود 16 میلیون نفر در پهناورترین کشور دنیا به عنوان بزرگترین و جذاب ترین شهر روسیه و یکی از مقاصد برتر گردشگری اروپا شناخته می شود و عنوان یکی از مهمترین پایتخت های سیاسی جهان را داراست.

ادامه مطلب

ثبت شرکت در روسیه

در این مقاله سعی بر این است تا ثبت شرکت در روسیه ویژه تجار و بازرگانان و شرکت های بین المللی بررسی شده و اطلاعات اولیه مورد نیاز جهت آغاز فعالیت تجاری در این کشور ارایه شود .

ادامه مطلب

( نقل و انتقالات پول و افتتاح حساب بانکی در روسیه )

یکی از موارد مهمی که ذهن بسیاری از دانشجویان و خانواده های آنان را درگیر می کند چگونگی حواله و ارسال پول جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان می باشد.ما در این زمینه طبق تجربیات و عملکردهای موسسه اپلای راشا راهکارهایی را به شما پیشنهاد می نماییم.

ادامه مطلب
به جمع ما در اپلای راشا بپیوندید
پسورد باید بیشتر از 6 کارکتر باشد
ورود یا ثبت نام در اپلای راشا