شهرهای روسیه

کافه -رستوران پوشکین مسکو و سنت پترزبورگ

داستان کافه پوشکین از زمانی آغاز شد که حدودا 50 سال پیش، خواننده مشهوری به نام ژیلبر بکو فرانسوی به مسکو سفر کرد و با ترانه ای ماندگار به نام ناتالی سفرش را در تمام دنیا به یاد ماندنی تر کرد. ترانه ناتالی ترانه ای احساسی و خاطره انگیز بود که ژیلبر با آن مخاطب را به گشت و گذار در خیابان های اسرارآمیز مسکو دعوت می کرد و از خاطرات خوب سفرش سخن می گفت.

ادامه مطلب

گردشگری در روسیه

در چند سال اخیر سرزمین تزارها یکی از برترین مقاصد گردشگری در اروپا بوده است و توانسته گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کند.

ادامه مطلب

یوری گاگارین ، اولین فضانورد جهان از روسیه

نخستین فضانورد جهان ، یوری گاگارین روسی در تاریخ 9 مارس 1934 در روستای کلوشینو در نزدیکی شهر گژاتسک در کشور روسیه چشم به جهان گشود. نام این شهر سال ها بعد به افتخار او به شهر گاگارین تغییر داده شد.

ادامه مطلب

مسکو ، بزرگترین پایتخت اروپا...

شهر مسکو پایتخت و پر جمعیت ترین شهر روسیه و بزرگترین پایتخت اروپایی می باشد. این شهر با جمعیتی در حدود 16 میلیون نفر در پهناورترین کشور دنیا به عنوان بزرگترین و جذاب ترین شهر روسیه و یکی از مقاصد برتر گردشگری اروپا شناخته می شود و عنوان یکی از مهمترین پایتخت های سیاسی جهان را داراست.

ادامه مطلب

ثبت شرکت در روسیه

در این مقاله سعی بر این است تا ثبت شرکت در روسیه ویژه تجار و بازرگانان و شرکت های بین المللی بررسی شده و اطلاعات اولیه مورد نیاز جهت آغاز فعالیت تجاری در این کشور ارایه شود .

ادامه مطلب

فیلسوف شهیر روس ، میخائیل لومونوسف

میخائیل لومونوسف اولین دانشمند و طبیعت گرای روسی در زمینه نظریه اهمیت جهانی بود. او شاعری بود که پایه و اساس زبان ادبی مدرن روسیه را بنا نهاد و علاوه بر این شخصی هنرمند ، مورخ ، مدافع توسعه آموزش و پرورش و علوم اقتصادی بود.

ادامه مطلب

آشنایی با شهر مسکو از نظر تاریخی و مناطق دیدنی

یکی از مهم ترین مسائل برای دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور اطلاع از جاذبه های شهری و پیشینه تاریخی محل زندگی خود می باشد. شهر مسکو به عنوان بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر اروپا یکی از جذاب ترین شهر های قاره سبز می باشد که آشنایی با این شهر برای دانشجویان خواهان یا در حال تحصیل در این شهر خالی از لطف نیست. در مقاله پیش رو به معرفی شهر مسکو و جاذبه های آن پرداخته می شود.

ادامه مطلب

سنت پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ که به ونیز شمالی نیز مشهور می باشد، به عنوان پایتخت دوم و یکی از زیباترین شهرهای جهان و مقصد محبوبی برای بسیاری از توریست ها به شمار می آید.

ادامه مطلب

شهر مسکو

شهر زیبای مسکو به عنوان بزرگترین و مهمترین شهر روسیه و پایتحت این کشور، یکی از مهمترین مراکز حکومتی جهان محسوب می شود.

ادامه مطلب

شهر کازان (قازان)

کازان با فرهنگی غنی و به عنوان مرکز مسلمان نشین روسیه و یکی از مهمترین و بزرگترین شهرهای روسیه در کنار رودخانه ولگا قرار گرفته است.

ادامه مطلب
به جمع ما در اپلای راشا بپیوندید
پسورد باید بیشتر از 6 کارکتر باشد
ورود یا ثبت نام در اپلای راشا