زندگی در روسیه

اعیاد پاسخا و ماسلِنیتسا در روسیه

«عید پاک» یا «پاسخا»، یکی از بزرگ ترین، قدیمی ترین و باشکوه ترین اعیاد مسیحیان به شمار می رود. این روز میان روسها از اهمیت بسزایی برخوردار است و آن را اساس دین مسیحیت و آموزه های معنوی این دین می دانند. این عید در میان مسیحیان به رستاخیز مسیح منجی شهرت دارد و در این روز بود که حضرت مسیح پس از این که در اورشلیم شکنجه و مصلوب شده بود، دوباره زنده شد.

ادامه مطلب

5 موزه روسیه که بازدید از آنها را نباید از دست بدهید

روسیه همواره کشوری با پشتوانه تاریخی غنی بوده و حفظ و نگهداری این تاریخ همیشه در رأس امور سردمداران این کشور قرار داشته است. از این روست که این کشور به کشور موزه های باز و بسته معروف شده و همه معتقدند حتی خیابان ها در شهرهای مختلف آن روایتگر تاریخ پر فراز و نشیب روسیه می باشد. به هر روی اگر به این کشور سفر می کنید یادتان باشد در خیابان های شهر قدم زده و حتما به موزه های آن سر بزنید.

ادامه مطلب

کافه -رستوران پوشکین مسکو و سنت پترزبورگ

داستان کافه پوشکین از زمانی آغاز شد که حدودا 50 سال پیش، خواننده مشهوری به نام ژیلبر بکو فرانسوی به مسکو سفر کرد و با ترانه ای ماندگار به نام ناتالی سفرش را در تمام دنیا به یاد ماندنی تر کرد. ترانه ناتالی ترانه ای احساسی و خاطره انگیز بود که ژیلبر با آن مخاطب را به گشت و گذار در خیابان های اسرارآمیز مسکو دعوت می کرد و از خاطرات خوب سفرش سخن می گفت.

ادامه مطلب

سیستم حمل و نقل مسکو

طبیعی ست که ورود به مقصدی جدید و ناشناخته، مشکلات خاص خود را به دنبال دارد، اما پر واضح است با داشتن آگاهی بیشتر از محلی که به آن عزیمت می کنید، می توانید این مشکلات را به حداقل برسانید. گاهی برای بازدید از شهر، و یا حتی برای رفتن به محل تحصیل و کار، ممکن است با این مشکل روبرو باشید که بهترین وسیله نقلیه برای رفتن به دانشگاه و یا مقصد مورد نظرتان چیست؟

ادامه مطلب

آب و هوای روسیه

کشور روسیه بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت است. با اینکه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، حدوداَ 5/5 میلیون کیلومتر مربع از این کشور جدا شد، با مساحتی برابر با 5/17 میلیون کیلومتر مربع هنوز هم پهناورترین کشور دنیا محسوب می شود. این کشور وسیع از شمال با اقیانوس منجمد شمالی ارتباط دارد و این موضوع در سردی اقلیم روسیه بی تاثیر نیست.

ادامه مطلب

آشنایی با غذاهای ملی روسیه

آشنایی با غذاهای ملی روسیه: روسیه به عنوان پهناورترین کشور دنیا، از جهات مختلفی شهرت جهانی دارد. یکی از عواملی که موجب شده این کشور چند ملیتی در دنیا مطرح باشد، غذاهای روسی ست که اغلب به شیوه ای طبخ می شوند که هم گرما بخش روزهای سرد زمستان و هم نشاط بخش روزهای گرم تابستانی این سرزمین پهناور باشند.

ادامه مطلب

جایگاه دین و مذهب در روسیه

در روسیه اهمیت و اقتدار گروه های مختلف مذهبی به طور مستقیم وابسته به وضعیت سیاسی کشور است .دین در روسیه نقش مهمی در زندگی عمومی و معنوی مردم روسیه دارد.

ادامه مطلب

بیشترین مشاغل در روسیه

بیشترین مشاغل در روسیه از میان 450 حرفه ای که در سیستم اقتصادی روسیه وجود دارد، تنها 28 حرفه در شمار پرطرفدارترین مشاغلند، که 36 میلیون روس در این حرفه ها مشغول به کارند، یعنی چیزی برابر با 50 درصد از تمامی شاغلین کشور.

ادامه مطلب

گردشگری در روسیه

در چند سال اخیر سرزمین تزارها یکی از برترین مقاصد گردشگری در اروپا بوده است و توانسته گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کند.

ادامه مطلب

یوری گاگارین ، اولین فضانورد جهان از روسیه

نخستین فضانورد جهان ، یوری گاگارین روسی در تاریخ 9 مارس 1934 در روستای کلوشینو در نزدیکی شهر گژاتسک در کشور روسیه چشم به جهان گشود. نام این شهر سال ها بعد به افتخار او به شهر گاگارین تغییر داده شد.

ادامه مطلب

مسکو ، بزرگترین پایتخت اروپا...

شهر مسکو پایتخت و پر جمعیت ترین شهر روسیه و بزرگترین پایتخت اروپایی می باشد. این شهر با جمعیتی در حدود 16 میلیون نفر در پهناورترین کشور دنیا به عنوان بزرگترین و جذاب ترین شهر روسیه و یکی از مقاصد برتر گردشگری اروپا شناخته می شود و عنوان یکی از مهمترین پایتخت های سیاسی جهان را داراست.

ادامه مطلب

ثبت شرکت در روسیه

در این مقاله سعی بر این است تا ثبت شرکت در روسیه ویژه تجار و بازرگانان و شرکت های بین المللی بررسی شده و اطلاعات اولیه مورد نیاز جهت آغاز فعالیت تجاری در این کشور ارایه شود .

ادامه مطلب

( نقل و انتقالات پول و افتتاح حساب بانکی در روسیه )

یکی از موارد مهمی که ذهن بسیاری از دانشجویان و خانواده های آنان را درگیر می کند چگونگی حواله و ارسال پول جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان می باشد.ما در این زمینه طبق تجربیات و عملکردهای موسسه اپلای راشا راهکارهایی را به شما پیشنهاد می نماییم.

ادامه مطلب

فیلسوف شهیر روس ، میخائیل لومونوسف

میخائیل لومونوسف اولین دانشمند و طبیعت گرای روسی در زمینه نظریه اهمیت جهانی بود. او شاعری بود که پایه و اساس زبان ادبی مدرن روسیه را بنا نهاد و علاوه بر این شخصی هنرمند ، مورخ ، مدافع توسعه آموزش و پرورش و علوم اقتصادی بود.

ادامه مطلب

تجربه تحصیل در کشور روسیه

در مقاله پیش رو تجربیات تحصیل در کشور روسیه از مکان های دیدنی ، سختی ها ، شیرینی ها ، روزهای خوب و بد، باید ها و نباید ها و ... به زبانی خودمانی بررسی می شود. پس با ما همراه باشید تا اگر قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارید از محیط و فضایی که در انتظار شماست ، آگاه شوید.

ادامه مطلب

آشنایی با شهر مسکو از نظر تاریخی و مناطق دیدنی

یکی از مهم ترین مسائل برای دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور اطلاع از جاذبه های شهری و پیشینه تاریخی محل زندگی خود می باشد. شهر مسکو به عنوان بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر اروپا یکی از جذاب ترین شهر های قاره سبز می باشد که آشنایی با این شهر برای دانشجویان خواهان یا در حال تحصیل در این شهر خالی از لطف نیست. در مقاله پیش رو به معرفی شهر مسکو و جاذبه های آن پرداخته می شود.

ادامه مطلب

هزینه های کار ، زندگی و تحصیل در روسیه

در کشور روسیه نیز مانند بقیه کشورهای دنیا ، کلیه هزینه های تحصیل و زندگی بستگی به محل سکونت دانشجو و رشته تحصیلی و عادات کلی زندگی دارد.ما در این مقاله سعی بر این داریم هزینه های دانشگاه ها، محل سکونت ، زندگی و ... را در کشور روسیه و به تفکیک رشته و دانشگاه و شهرها برای شما به اختصار بیان کنیم.

ادامه مطلب

کرملین

کرملین به معنای دژ یا قلعه است که این مکان در حال حاضر محل ریاست یکی از ابر قدرت های جهان میباشد کرملین مکانی است که در آن ناپلئون از آنجا آتش گرفتن مسکو را تماشا کرد . دو تن از رهبران حذب کمونیست اتحاد شوروی به نام های لنین و استالین در یکی از کلیساهای این دژ زندگی میکردند. و در نهایت ولادیمیر پوتین در راه اصلاح کشور خود و تلاش برای بالا قرار دادن روسیه در جهان در این کاخ سلطنتی حکومت میکند.

ادامه مطلب

مترو در مسکو

میتوان به جرات گفت بهترین وسیله حمل و نقل در شهرهای بزرگ و با ترافیک سنگین که مقرون به صرفه هم باشد مترو میباشد .

ادامه مطلب

هزينه خورد و خوراك و زندگي دانشجويي در مسكو و فدراسيون روسيه

هزینه خورد و خوراک برای دانشجویان در اکثر کشورهای جهان رابطه ای مستقیمی داره با کیفیت زندگی دانشجویان یعنی برای مثال دو دانشجو در کشور روسیه و شهر مسکو زندگی میکنن یک دانشجو ممکن ماهی 500 دلار هم کفاف زندگی و خورد و خوراکش رو نده اما یک دانشجوی دیگه با ماهی 500 دلار بهترین زندگی رو داشته باشه و بهترین غذاها رو نوش جان کنه همه چی بر میگرده به مدیریت خود دانشجو که ...

ادامه مطلب
به جمع ما در اپلای راشا بپیوندید
پسورد باید بیشتر از 6 کارکتر باشد
ورود یا ثبت نام در اپلای راشا