تحصیل در روسیه

اطلاعاتی که هر دانشجو باید درباره روسیه بداند!

کارت مهاجرت یا immigration card : کارت مهاجرت در واقع مدرکیست که گواهی می کند، دانشجو بصورت قانونی از مرز روسیه عبور کرده و وارد این کشور شده است. به کمک این برگه، تمامی ثبت نام های دانشجو در کشور روسیه صورت میگیرد و بدون داشتن آن قطعا به ایران بازگردانده خواهد شد.

ادامه مطلب

آزمون ملی پزشکی عمومی

در راستای اجرای بند ۲-۳-۹ آئین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور و مصوبات شورایعالی ارزشیابی (به عنوان مرجع قانونی تصویب ضوابط)، و با عنایت به لزوم برگزاری آشزمون ملی جهت فارغ التحصیلان خارج از کشور از زمان تصویب آیین نامه مذکور (۸۸/۵۱۲ مطابق با اگوست ۲۰۰۹) شیوه نامه اجرایی آزمون ملی علوم پزشکی به شرح ذیل اعلام می گردد:

ادامه مطلب

سوالات رایج در خصوص انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور

 آیا انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور از کلیه دانشگاههای خارجی میسر می باشد؟

ادامه مطلب

آزمون ملی دندانپزشکی

شرایط آزمون ملی برای دانشجویان تحصیل کرده در خارج از کشور

ادامه مطلب

یوری گاگارین ، اولین فضانورد جهان از روسیه

نخستین فضانورد جهان ، یوری گاگارین روسی در تاریخ 9 مارس 1934 در روستای کلوشینو در نزدیکی شهر گژاتسک در کشور روسیه چشم به جهان گشود. نام این شهر سال ها بعد به افتخار او به شهر گاگارین تغییر داده شد.

ادامه مطلب

نفت و گاز در روسیه

نفت گاز یکی از صنعت های برجسته در روسیه میباشد.

ادامه مطلب

مسکو ، بزرگترین پایتخت اروپا...

شهر مسکو پایتخت و پر جمعیت ترین شهر روسیه و بزرگترین پایتخت اروپایی می باشد. این شهر با جمعیتی در حدود 16 میلیون نفر در پهناورترین کشور دنیا به عنوان بزرگترین و جذاب ترین شهر روسیه و یکی از مقاصد برتر گردشگری اروپا شناخته می شود و عنوان یکی از مهمترین پایتخت های سیاسی جهان را داراست.

ادامه مطلب

( نقل و انتقالات پول و افتتاح حساب بانکی در روسیه )

یکی از موارد مهمی که ذهن بسیاری از دانشجویان و خانواده های آنان را درگیر می کند چگونگی حواله و ارسال پول جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان می باشد.ما در این زمینه طبق تجربیات و عملکردهای موسسه اپلای راشا راهکارهایی را به شما پیشنهاد می نماییم.

ادامه مطلب

سچنوف کیست و چه کرد؟

حتما اسم دانشگاه سچنوف را شنیده اید اما سچنوف کیست و چه تاثیری در تاریخ پزشکی روسیه داشت؟

ادامه مطلب

فیلسوف شهیر روس ، میخائیل لومونوسف

میخائیل لومونوسف اولین دانشمند و طبیعت گرای روسی در زمینه نظریه اهمیت جهانی بود. او شاعری بود که پایه و اساس زبان ادبی مدرن روسیه را بنا نهاد و علاوه بر این شخصی هنرمند ، مورخ ، مدافع توسعه آموزش و پرورش و علوم اقتصادی بود.

ادامه مطلب

دانشگاه پزشکی سچنوا را بهتر بشناسید

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا ، واقع در شهر مسکو یکی از برترین و قدیمی ترین موسسات آموزش عالی پزشکی در روسیه می باشد که قدمت آن به 250 سال قبل باز می گردد.

ادامه مطلب

تحصیل فیزیک در مسکو

روسیه به عنوان یکی از قطب های قوی در رشته فیزیک در جهان مطرح شده است در متن زیر به اختصار به بررسی رشته فیزیک میپردازیم

ادامه مطلب

تحصیل در رشته داروسازی

اگر متقاضی تحصیل در رشته داروسازی هستید و تحصیل در روسیه نیزگوشه ای از ذهن شما را مشغول کرده پیشنهاد می کنیم مقاله ما در خصوص این رشته پر طرفدار را تا انتها دنبال کنید.

ادامه مطلب

تحصیل در برترین دانشگاه کشور روسیه

اگر قصد تحصیل در یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های اروپایی با اعتبار بالای جهانی را دارید ، دانشگاه دولتی مسکو ( لومونوسف ) یکی از اصلی ترین پیشنهادات ما برای ادامه تحصیل در کلان شهر مسکو به عنوان بزرگترین پایتخت اروپایی و یکی از مهمترین شهرهای اروپا می باشد.

ادامه مطلب

ویزای روسیه

مرورری بر نحوه اخذ انواع ویزاهای روسیه

ادامه مطلب

نحوه دریافت ارز دانشجویی در سال ۹۷

نحوه دریافت ارز دانشجویی در سال ۹۷

ادامه مطلب

تجربه تحصیل در کشور روسیه

در مقاله پیش رو تجربیات تحصیل در کشور روسیه از مکان های دیدنی ، سختی ها ، شیرینی ها ، روزهای خوب و بد، باید ها و نباید ها و ... به زبانی خودمانی بررسی می شود. پس با ما همراه باشید تا اگر قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارید از محیط و فضایی که در انتظار شماست ، آگاه شوید.

ادامه مطلب

دندانپزشکی را در کدام دانشگاه بخوانیم؟

یکی از رشته های پر طرفدار جهت ادامه تحصیل در گروه پزشکی ، رشته دندانپزشکی می باشد. این رشته هم در داخل ایران و هم در خارج از ایران متقاضیان بسیار زیادی دارد از این جهت که نسبت به رشته پزشکی یک سال کمتر تحصیل می کنید و هم ازاین جهت که بعد از اخذ مدرک عمومی می توانید در زمینه کاری خود به خوبی فعالیت کرده و کسب درآمد کنید.

ادامه مطلب

تحصیل در کازان

کازان به عنوان سومین شهر بزرگ کشور روسیه میباشد و همچنین یک مقصد پر طرفدار برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارند میباشد از این رو در این متن به اختصار به بررسی شهر کازان میپردازیم

ادامه مطلب

تحصیل در رشته هوافضا در کشور روسیه

یکی از رشته هایی که تحصیل در آن در کشور روسیه با توجه به پیشتازی این کشور در صنعت هوافضا بسیار مورد توجه می باشد رشته هوافضا است. در مقاله پیش رو به بررسی چگونگی تحصیل در رشته هوافضا ر کشور روسیه و پیشینه این صنعت در این کشور پرداخه می شود.، از آنجایی که رشته هوافضا جز رشته های با سطح تکنولوژی بالا می باشد، اخذ پذیرش در این رشته در مقایسه با سایر رشته ها در کشور های صاحب این تکنولوژی سخت تر است.

ادامه مطلب
به جمع ما در اپلای راشا بپیوندید
پسورد باید بیشتر از 6 کارکتر باشد
ورود یا ثبت نام در اپلای راشا