چرا روسیه

جایگاه دین و مذهب در روسیه

در روسیه اهمیت و اقتدار گروه های مختلف مذهبی به طور مستقیم وابسته به وضعیت سیاسی کشور است .دین در روسیه نقش مهمی در زندگی عمومی و معنوی مردم روسیه دارد.

ادامه مطلب

گردشگری در روسیه

در چند سال اخیر سرزمین تزارها یکی از برترین مقاصد گردشگری در اروپا بوده است و توانسته گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کند.

ادامه مطلب

آزمون ملی پزشکی عمومی

در راستای اجرای بند ۲-۳-۹ آئین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور و مصوبات شورایعالی ارزشیابی (به عنوان مرجع قانونی تصویب ضوابط)، و با عنایت به لزوم برگزاری آشزمون ملی جهت فارغ التحصیلان خارج از کشور از زمان تصویب آیین نامه مذکور (۸۸/۵۱۲ مطابق با اگوست ۲۰۰۹) شیوه نامه اجرایی آزمون ملی علوم پزشکی به شرح ذیل اعلام می گردد:

ادامه مطلب

سوالات رایج در خصوص انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور

 آیا انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور از کلیه دانشگاههای خارجی میسر می باشد؟

ادامه مطلب

یوری گاگارین ، اولین فضانورد جهان از روسیه

نخستین فضانورد جهان ، یوری گاگارین روسی در تاریخ 9 مارس 1934 در روستای کلوشینو در نزدیکی شهر گژاتسک در کشور روسیه چشم به جهان گشود. نام این شهر سال ها بعد به افتخار او به شهر گاگارین تغییر داده شد.

ادامه مطلب

نفت و گاز در روسیه

نفت گاز یکی از صنعت های برجسته در روسیه میباشد.

ادامه مطلب

مسکو ، بزرگترین پایتخت اروپا...

شهر مسکو پایتخت و پر جمعیت ترین شهر روسیه و بزرگترین پایتخت اروپایی می باشد. این شهر با جمعیتی در حدود 16 میلیون نفر در پهناورترین کشور دنیا به عنوان بزرگترین و جذاب ترین شهر روسیه و یکی از مقاصد برتر گردشگری اروپا شناخته می شود و عنوان یکی از مهمترین پایتخت های سیاسی جهان را داراست.

ادامه مطلب

ثبت شرکت در روسیه

در این مقاله سعی بر این است تا ثبت شرکت در روسیه ویژه تجار و بازرگانان و شرکت های بین المللی بررسی شده و اطلاعات اولیه مورد نیاز جهت آغاز فعالیت تجاری در این کشور ارایه شود .

ادامه مطلب

فیلسوف شهیر روس ، میخائیل لومونوسف

میخائیل لومونوسف اولین دانشمند و طبیعت گرای روسی در زمینه نظریه اهمیت جهانی بود. او شاعری بود که پایه و اساس زبان ادبی مدرن روسیه را بنا نهاد و علاوه بر این شخصی هنرمند ، مورخ ، مدافع توسعه آموزش و پرورش و علوم اقتصادی بود.

ادامه مطلب

دانشگاه پزشکی سچنوا را بهتر بشناسید

دانشگاه علوم پزشکی سچنوا ، واقع در شهر مسکو یکی از برترین و قدیمی ترین موسسات آموزش عالی پزشکی در روسیه می باشد که قدمت آن به 250 سال قبل باز می گردد.

ادامه مطلب

تحصیل در رشته داروسازی

اگر متقاضی تحصیل در رشته داروسازی هستید و تحصیل در روسیه نیزگوشه ای از ذهن شما را مشغول کرده پیشنهاد می کنیم مقاله ما در خصوص این رشته پر طرفدار را تا انتها دنبال کنید.

ادامه مطلب

تحصیل در برترین دانشگاه کشور روسیه

اگر قصد تحصیل در یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های اروپایی با اعتبار بالای جهانی را دارید ، دانشگاه دولتی مسکو ( لومونوسف ) یکی از اصلی ترین پیشنهادات ما برای ادامه تحصیل در کلان شهر مسکو به عنوان بزرگترین پایتخت اروپایی و یکی از مهمترین شهرهای اروپا می باشد.

ادامه مطلب

دندانپزشکی را در کدام دانشگاه بخوانیم؟

یکی از رشته های پر طرفدار جهت ادامه تحصیل در گروه پزشکی ، رشته دندانپزشکی می باشد. این رشته هم در داخل ایران و هم در خارج از ایران متقاضیان بسیار زیادی دارد از این جهت که نسبت به رشته پزشکی یک سال کمتر تحصیل می کنید و هم ازاین جهت که بعد از اخذ مدرک عمومی می توانید در زمینه کاری خود به خوبی فعالیت کرده و کسب درآمد کنید.

ادامه مطلب

اصلا پزشکی بخوانیم یا نه ؟!

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی یکی از تصمیماتی مهمی است که شخص می تواند در زندگی بگیرد و بر کل آینده شخص تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد.تحصیل پزشکی در روسیه، تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در آلمان ، تحصیل در فرانسه ، تحصیل در کانادا و ... همه مواردی است که برای پزشکی خواندن به ذهن شما خطور می کند ونمی دانید شرایط این کشورها برای ورود به رشته های پزشکی چگونه است.

ادامه مطلب

پادفک چیست؟ چگونه و چرا...

در این مقاله تلاش داریم تا مفهوم واقعی و تمام موارد لازم مربوط به دوره پادفک در دانشگاه های روسیه که یکی از پیش نیازهای تحصیل در روسیه می باشد را به شما توضیح دهیم.

ادامه مطلب

پزشکی یا دندانپزشکی ؟ مساله این است...

اگر از متقاضیان تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی و داروسازی در روسیه هستید حتما این مقاله را بخوانید ! در این مقاله سعی بر مقایسه بین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی  و داروسازی در روسیه را داریم تا بتوانید انتخاب بهتری جهت ادامه تحصیل در روسیه و ادامه تحصیل پزشکی داشته باشید.

ادامه مطلب

مشکلات و چالش های ورود و ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در کشورهای مختلف

تحصیل در رشته های گروه پزشکی این روزها دغدغه و آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان علاقمند پزشکی و کسانی است که به هر دلیلی موفق به ورود به این رشته ها در ایران نشدند و یا شرایط ورود را به دلیل کنکور ایران ندارند. لذا میل به مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور باعث تحقیقات فراوان  طالبان این رشته ها در کشورهای مختلف میگردد.

ادامه مطلب

محاسن و معایب تحصیل در روسیه

تصمیم به ایجاد تغییری بزرگ در زندگی مانند ادامه تحصیل و زندگی در کشوری دیگر، مستلزم تحقیق و انتخاب آگاهانه با در نظر گرفتن تمامی جوانب می باشد.

ادامه مطلب

چرا تحصیل در روسیه؟

فدراسیون روسیه به عنوان همسایه نزدیک و پیشرفته ایران و با برخورداری از دانشگاه های معتبر و کیفیت بالای آموزشی، همیشه به عنوان مقصد بسیار مناسبی جهت تحصیل در میان متقاضیان ایرانی و دیگر کشورهای همسایه بوده است.

ادامه مطلب
به جمع ما در اپلای راشا بپیوندید
پسورد باید بیشتر از 6 کارکتر باشد
ورود یا ثبت نام در اپلای راشا